Zobacz również


Linia czasu online

Linia czasu w wersji multimedialnej jest przygotowywana w oparciu o treść linii czasu znajdujących się w podręcznikach. Zbiera wszystkie wydarzenia z danej epoki w jeden linearny ciąg, który można przesuwać i przybliżać.

zobacz więcej

Historia na ekranie - filmy edukacyjne

Filmy edukacyjne, łączą dokumentalne i współczesne nagrania z nowoczesnymi animacjami, planszami poglądowymi, mapami, osią czasu, ikonografią, narracją czytaną przez lektora oraz ścieżką dźwiękową. Zastosowanie tych wielozmysłowych narzędzi pozwala przekazać treść w sposób, który zaciekawia uczniów.

zobacz więcej

Infografiki online

Mulitmedialne infogafiki mają znacznie więcej możliwości w porównaniu z tymi zamieszczonymi w papierowych podręcznikach - są interaktywne, wzbogacone o dodatkowe materiały wizualne i źródłowe.

dostępne wkrótce

Klucze do obrazów

Klucze do obrazów to zbiór krótkich filmów połączonych z narracją opisującą najważniejsze detale, symbole, wyobrażenia, a także problematykę oraz wymowę ideową wybranych dzieł sztuki. Do filmów przygotowujemy karty pracy, które pomogą uczniom uporządkować uzyskane informacje.

zobacz więcej

Labirynty wiedzy

Nasz serwis labiryntywiedzy.gwo.pl prezentuje ciekawe i inspirujące wykłady dla odbiorców zainteresowanych zagadnieniami popularnonaukowymi, między innymi historycznymi, ale też literackimi, kulturowymi i psychologicznymi. Wykłady przygotowywane są w czteroodcinkowych autorskich cyklach.

zobacz więcej